Jak być bardziej atrakcyjną dla mężczyzny?

Czy wiesz, że atrakcyjność, wbrew panującym przekonaniom, nie jest czymś z czym się rodzimy?  Oczywiście, to jak wyglądamy ma ogromne znaczenie, ale najlepsze jest to, że o większość tego, co tak naprawdę czyni Cię atrakcyjną w oczach faceta, możesz odpowiednio zadbać.

Atrakcyjność to nie jest termin jednoznaczny, bowiem może ona dotyczyć zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i cech charakteru, naszej osobowości. Bycie atrakcyjną dla mężczyzny także nie oznacza pokazania jedynie walorów zewnętrznych. Trzeba uwidocznić również swoje piękne wnętrze.

Jak zatem być atrakcyjną dla płci przeciwnej?

  • Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ponieważ może ono decydować o tym, czy mężczyzna będzie nami zainteresowany. Na pierwszą (ale nie tylko) randkę należy bardziej zadbać o nasz wygląd. Przede wszystkim trzeba się elegancko ubrać. Warto podkreślić naszą kobiecość, jednak należy także uważać, abyśmy nie wyglądały zbyt wyzywająco, ponieważ może to faceta zniechęcić. Oprócz tego użyjmy jakichś delikatnych perfum, zróbmy ładną fryzurę i dobierzmy odpowiednią biżuterię. Pamiętajmy jednako tym, aby nie przesadzić i nie wyglądać niczym przebieraniec.
  • Starajmy się dobierać ubrania odpowiednie do naszej figury. Nawet jeśli nie mamy sylwetki modelki, możemy ubrać się ładnie i modnie. Jeśli same nie mamy odpowiedniego wyczucia smaku i gustu, poprośmy kogoś, kto się na tym zna i może nam pomóc. Dobrze dobrany strój doda nam wiele uroku.
  • Bądźmy pogodne, uśmiech na twarzy potrafi skraść niejedno męskie serce. Jeśli często będziemy się uśmiechać, nasza atrakcyjność wzrośnie.
  • Pokażmy mężczyźnie naszą osobowość z jak najlepszej strony. Dla niego atrakcyjna kobieta to również taka, która jest pogodna, otwarta i potrafi żartować. Żaden facet nie zainteresuje się kobietą, która jest wiecznie niezadowolona i ciągle narzeka.
  • Faceci uwielbiają kobiety z pasją. Pokażmy naszemu wybrankowi, że mamy swoje hobby, któremu potrafimy się oddawać w wolnych chwilach.
  • Atrakcyjna kobieta, to także taka która dobrze się czuje we własnej skórze. Oczywiście my kobiety, jako przedstawicielki płci słabszej, mamy prawo do gorszych dni i wtedy możemy przyjść do faceta z prośbą o pomoc. To może nawet sprawić, że jeszcze bardziej będziemy się mężczyźnie podobać, ponieważ będzie on czuł, że jest nam potrzebny i doceniany.

Kilka konkretnych wskazówek

Atrakcyjna kobieta

  • Dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Pod każdym względem. Uprawiaj sport (siłownia, basen, bieganie czy cokolwiek innego), jedz zdrowo, dbaj o cerę, włosy, dobierz odpowiedni makijaż. Czytaj, poznawaj nowych ludzi, bądź aktywna. Pozwoli ci to czuć się dobrze zarówno ze swoim ciałem jak też emanować pozytywną energią. Wygląd zewnętrzny jest ważny i nie zmienimy tego. Równie ważne jest twoje nastawienie do ludzi i do świata.
  • Zadbaj o włosy. Wiesz czego mężczyźni podświadomie szukają w kobiecym wyglądzie? Znaków świadczących o młodości, zdrowiu i płodności. Jednym z twoich największych atutów są włosy. Najlepiej jeśli są długie i lśniące. Serio, nawet nie wiesz jak ogromne to ma znaczenie dla facetów.
  • Odkryj co nieco. Pamiętasz jak podobał ci się ten facet, który miał rozpięty o jeden guzik więcej w koszuli odsłaniając nieco tors? Działa to dokładnie tak samo w drugą stronę. Nie chodzi o to co odsłaniasz, a co nie. Rzecz tylko w tym, aby pokazać, że nie wstydzisz się swojego ciała, czujesz się na tyle pewnie, że ten nieco większy dekolt nie jest dla ciebie żadnym problemem. Nawet jeśli na początku nie czujesz się z tym komfortowo, zmuś się kilka razy, a zobaczysz, że stanie się to dla ciebie zupełnie normalne.
  • Podkreśl usta. Faceci, zwłaszcza przy bliższej interakcji, będą zdecydowanie zwracać uwagę na twoje usta. Są one dla nich niezwykle zmysłowe. Pewne badania sugerują, że najlepiej działa czerwona szminka i jeśli lubisz ten styl tym lepiej dla ciebie. W przeciwnym wypadku delikatna pomadka, która podkreśli twoje usta i sprawi, że będą lekko błyszczące to już ogromny plus dla ciebie.

Mam nadzieję, że te kilka porad pokazało Ci jak wiele jest możliwości w tej sferze. Pamiętaj także aby być sobą. Nie ma sensu udawać kogoś kim nie jesteśmy, bo to prędzej czy później wyjdzie. Nie porównuj się też  z innymi. Jesteś wyjątkową istotą, a każdy – powtarzam – każdy, jest zupełnie inny. Nie da się podzielić ludzi na lepszych i gorszych, bo nie wiadomo jakie kryteria trzeba by przyjąć.

Jeżeli nie podoba Ci się coś w twoim wyglądzie, zachowaniu czy charakterze postaraj się to powoli zmieniać, ale nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Jeśli natomiast nie potrafisz tego zmienić, to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zaakceptowanie tego.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie…

-Ralph Waldo Emerson

Tekst:Mateusz | Fotografie: Dhammza oraz doom_sellers na licencji CC BY-NC 2.0

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.