Jak dbać o faceta?

Nie jest żadną tajemnicą, że o związek dwojga ludzi trzeba dbać i pielęgnować cały czas uczucie, które tak pięknie rozkwitło. Zastanawiałaś się kiedyś co facetowi jest potrzebne do szczęścia? Myślę, że te kilka rad pomogą Ci sprawić, żeby on poczuł się z Tobą dobrze nie tylko na chwilę, ale znacznie dłużej.

Początkowe stadium związku jest etapem, kiedy to nie musimy się specjalnie starać, ponieważ jesteśmy w sobie bardzo zakochani i marzymy o tym, aby każdą chwilę spędzać ze sobą. Jednak z biegiem czasu uczucie nie jest już tak silne jak na początku. Wtedy trzeba bardziej dbać o relacje damsko – męskie.

Jak zatem postępować, aby dojrzały związek się nie wypalił, tylko był coraz bardziej udany?

Bądź szczera

Przede wszystkim ważne, aby być z mężczyzną szczerą. Kłamstwo, jak wiadomo, ma krótkie nogi, więc kiedy się wyda, że okłamujesz swego ukochanego może się to stać powodem licznych kłótni i nieporozumień. Jak wiadomo działa to w dwie strony, ale generalnie im mniej przed nim ukrywasz tym lepiej.

Rozmawiaj z nim

Warto często ze sobą rozmawiać. Nie tylko wtedy, gdy pojawia się problem, ale zawsze, nawet o błahostkach. Nie bagatelizuj konfliktów, nawet tych drobnych, ponieważ niewyjaśnione sprawy mogą się przerodzić w poważniejsze problemy, które będzie ciężko rozwiązać. Dobra komunikacja w związku to podstawa.

Chwal go kiedy tylko możesz

Staraj się zawsze dowartościować Twojego mężczyznę. Faceci lubią mieć poczucie, że się ich docenia, że są dla swojej partnerki męscy; chcą wiedzieć, ze są silni i wreszcie bardzo dla nich ważni.

Zaskocz go

Zrób coś niespodziewanego — zaskocz go. Zrób mu czasem prezent bez okazji, spraw jakąś drobną przyjemność, na pewno będzie Ci za to wdzięczny. Postaraj się o urozmaicenie codziennego życia, jeśli każdy dzień spędzacie w domu przed telewizorem, wyskoczcie gdzieś od czasu do czasu, pójdźcie na spacer, odwiedźcie znajomych. Wiem, że pewnie oczekujesz od mężczyzny inicjatywy, ale od czasu do czasu możesz przejąć ją także ty.

Najważniejsze, aby do udanego związku nie wkroczyła rutyna. Pamiętaj też, że faceci uwielbiają kobiety z inicjatywą.

Uwiedź go

Nigdy nie zaniedbuj waszego życia intymnego – tu zaczyna się i kończy większość problemów w związku. Postaraj się, aby twój partner nie miał okazji do narzekania. Ucz się jego ciała; dowiedz się co sprawia mu przyjemność; daj mu znać jak bardzo Cię pociąga; inicjuj zbliżenia. On to na pewno doceni, a udane życie w sypialni przełoży się na powodzenie w życiu codziennym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jak zadowolić mężczyznę w sypialni

Daj mu przestrzeń

Nie uzależniaj go od siebie i nie każ mu spędzać każdej chwili tylko z tobą. Pozwól mu wyjść na piwo z kumplami i nie oczekuj, że będzie z tobą oglądał ulubiony serial. Pozwól mu pobyć w „męskim świecie”, czy to na piwie, czy na dzikiej wyprawie w góry, czy po prostu w garażu przy samochodzie. Każdy mężczyzna tego potrzebuje, a im mniej wolności mu dasz, tym bardziej zamieniać się on będzie w potulnego kotka zamiast w tygrysa, w którym się zakochałaś i którego pragniesz.

Nie bądź też przesadnie zazdrosna. Oczywiście odrobina zazdrości może wpłynąć pozytywnie na związek, jednak chorobliwa zaborczość i brak zaufania mogą popsuć nawet doskonałe relacje między dwojgiem ludzi. Jeśli bywasz zazdrosna możesz mu o tym znać ale w lekko zaczepny sposób, drocząc się z nim, w wesołej atmosferze.

Spraw aby poczuł się mężczyzną

Nie ma nic cenniejszego dla faceta, niż podziwiająca go partnerka. Spraw aby poczuł się jak rycerz, a Ty bądź jego księżniczką. Pokazuj mu na każdym kroku jak doceniasz jego męskość i jak dobrze i bezpiecznie się przy nim czujesz. Zakładam, że tak jest naprawdę, a jeśli nie to może właśnie taka twoja postawa uskrzydli go i da mu nowe siły.

Tekst:Mateusz | Fotografia: Esther Marí na licencji CC BY-NC 2.0

5 komentarzy

  1. a mój faceta ma dziecko z eks i zeby z tym dzieckiem sie zobaczyc,to jesdzi do swojej ex i tam siedzi po trzy-cztery godziny….nic nie pomga ,aby go przekonac zeby tam tyle nie przesiadywal tylko bral dziecko do nas…CO ROBIC??

    • Nie przeszkadzac mu w spotkaniach z dzieckiem i ,eks„,poza tym byc moze do niej wroci by stworzyc od nowa prawdziwa rodzine. Jesli nie,Ty tez bedziesz wkrotce ta EKS ! :D

  2. Związek to twór, który rozwija się i zmienia, wraz z ludźmi, którzy w nim są. Bywa, że zmiany te idą w różnych kierunkach i po motylach tylko pył pozostał. Dwie zasady jakie sprawdzają się, aby zachować dobre relacje w związku, to rozmowa i zaprzyjaźnienie się ze swoim partnerem. No przecież rozmawiacie, pewnie powiesz. Tak, rozmawiacie. O rachunkach do zapłacenia, o odrabianiu lekcji z dziećmi, o wynoszeniu lub nie wynoszeniu śmieci, itd.

    A spróbujcie porozmawiać o tym, co was interesuje, o tym co do siebie czujecie. Przypomnij sobie, co Was kiedyś połączyło i dlaczego to było takie ważne, że jesteście razem? Rozmawiajcie, nie oceniajcie. Idźcie na randkę. Róbcie coś razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.