Czy wiesz jak zrozumieć faceta? 5 przydatnych rad

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni i kobiety bardzo się od siebie różnią. I nie chodzi tu tylko o aspekty zewnętrzne. Osobowość mężczyzny o osobowość kobiety to dwa różne światy. Często nawzajem trudno nam się zrozumieć, ponieważ mamy zupełnie inne podejście do życia. Jak zatem zrozumieć zachowanie i postępowanie mężczyzny?

Wydawałoby się, że rozgryzienie mężczyzny nie należy do zadań specjalnie trudnych. Często jednak kobiety przekonują się jak dalekie jest to od prawdy. W pewnych aspektach faceci są dosyć łatwi w obsłudze, ale pod warunkiem, że znamy odpowiednie instrukcje.

 • Pomimo tego co napisane zostało we wstępie do tego artykułu wiedz, że nie bez powodu mówi się, że mężczyźni są prości jak budowa cepa. Nie jest to do końca prawdą, ale coś w tym jest. Facet co usłyszy, to zrozumie i odwrotnie, to co mówi, jest tym, co chce powiedzieć. Kobiety zawsze szukają drugiego dna, dokonują licznych interpretacji tego co usłyszały, a często mają tendencję do nadinterpretacji, co powoduje, że słowa mężczyzny rozumieją inaczej niż powinny. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem większość facetów mówi wprost o co im chodzi, a nie stara się zaszyfrować informację, którą my mamy odczytać między słowami. Pamiętajmy o tym, aby podczas rozmowy z ukochanym nie doszukiwać się słów, które nie padły.
 • Podobna sytuacja ma miejsce, gdy to my w rozmowie chcemy coś facetowi przekazać. Często rzucamy jedynie aluzje, na podstawie których mężczyzna musi się domyślić o co nam chodzi. Tu też przejawia się prostota rozumowania facetów, jeśli chcemy ich o coś poprosić, zróbmy to dosłownie, nie każmy im zgadywać, ponieważ oni mogą nie zrozumieć o co ich prosimy, a dodatkowo my będziemy złe o to, że nasze ukryte prośby nie zostały spełnione.
 • Czasem dziwi nas także to, że gdy mamy zły humor, nasz facet nie przyjdzie i nie pomoże nam rozwiązać problemu, który w ten zły nastrój nas wpędził. Jednak zastanówmy się dlaczego. Zwykle w takich sytuacjach, na pytanie co się stało, odpowiadamy, że nic. Wówczas mężczyzna nie jest w stanie nam pomóc, ponieważ nie wie, gdzie leży problem. Nie wymagajmy od niego, aby był jasnowidzem. Jeśli potrzebujemy jego wsparcia, porozmawiajmy z nim otwarcie o tym, co nas trapi.
 • Odwiecznym problemem związków jest to, że facet nie ma pamięci do dat. Niestety my kobiety mamy tendencję do wypominania mężczyźnie tego, że znowu zapomniał o urodzinach, imieninach, rocznicy, itp. Niestety musimy zdać sobie sprawę z tego, że faceci już są po prostu tak skonstruowani i nie mają takiej dobrej pamięci jak my. Jednak to nie oznacza, że mniej nas kochają czy mniej im na nas zależy. Oni swe uczucie okazują nam na swój sposób.
 • Mężczyźni rzadko także mówią o uczuciach. Ale nie dlatego, że ich nie mają. Oni po prostu zamiast mówić, wolą działać. Dlatego nie martwmy się, jeśli facet rzadko mówi, że nas kocha, ważne aby tę miłość nam okazywał.

Świetną lekturą w temacie głębszego zrozumienia tego w jaki sposób działa męska psychika jest ebook „Mężczyzna od A do Z” Piotra Marta. Warto się z nim zapoznać. Dowiedz się więcej !

Czy aby na pewno tak łatwo rozgryźć facetów?  Wbrew pozorom, w tym temacie  jest sporo do nauczenia się. Już wkrótce więcej tekstów, głębiej traktujących o psychice mężczyzn.

3 komentarze

 1. Świetne porady. I przede wszystkim faceci są prości, kiedy mówią tak to myślą tak, a nie nie (jak to robią często kobiety).

  • Domi, dzięki :). Tylko nie każda kobieta o tym wie, zwłaszcza na początku związku i doszukuje się podtekstów i ukrytych prawd.

   A czasem jak facet nic nie mówi, to dlatego, że akurat nie ma nic do powiedzenia, a nie dlatego, że na przykład coś ukrywa ;)

   Albo jak pytasz co czuje, a on się długo zastanawia, to nie dlatego, że chce skłamać, tylko dlatego, że sam nie wie, bo w przeciwieństwie do kobiety na te uczucia tak nie zwraca uwagi.

   Także tak, faceci są prości, tylko trudno to czasem zrozumieć ;)

 2. Facet,hymmm…wal prosto z mostu,bo inaczej nie zrozumie!!!!Bądz sexy nawet gdy sprzątasz,widok naszej wypietej pupy,gdy np.myjemy podlogę ich kręci…wariaci,ŚWIAT ZALEŻNY JEST OD DUPY….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.