Czy kobieta i mężczyzna mogą być przyjaciółmi?

Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa? Pytanie stare jak świat, ale wciąż trudno o jednoznaczną odpowiedź. Różnią się one bowiem w zależności od tego… kogo zapytamy.

Koniecznie obejrzyj ten filmik, żeby dowiedzieć się jak bardzo różnie wygląda to z perspektywy obojga płci.

I co myślisz? Czy faceci są po prostu bardziej szczerzy, czy rzeczywiście wygląda to dla nas inaczej?

W uproszczeniu, można powiedzieć, że o ile dla kobiety to wydaje się być możliwe, a wręcz jest bardzo częste, o tyle dla facetów sprawa jest znacznie trudniejsza. Kobiety potrzebują wielu czynników aby facet był dla nich pociągający; facetom trzeba znacznie mniej.

Odpowiedź – jak to często w relacjach między płciami – ukryta jest w bardzo pierwotnych instynktach. Wybacz bezpośredniość, ale… mężczyzna zaprogramowany jest przez naturę na zapłodnienie jak największej ilości przedstawicielek płci przeciwnej – bardzo prozaiczne ale to fakt. Sprawia to, że bardzo trudno traktować mu kobietę w sposób neutralny.

Niby jesteśmy ludźmi z uczuciami i ze wspaniałymi, zdolnymi do wielkich rzeczy, umysłami, ale mimo tego działają w nas bardzo pierwotne instynkty, które od setek lat pozostają niezmienne.

A jakie jest Twoje zdanie? Czy jest możliwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

Wypowiedz się +

2 komentarze

  1. Jest możliwa między facetem i kobieta która mu się nie podoba, nie jest w jego typie lub po prostu jest dla niego za mało atrakcyjna…I myślę ze vice wersa też.W końcu jak często facet słyszy słynne ,,zostańmy przyjaciółmi”? Myślę że często prawda? Dlatego jest tak mało naprawdę udanych związków…Prosta sprawa tylko przyjaźń gdy brakuje pociągu,chemii, pożądania zainteresowania osobowością, charakterem, sposobem bycia.Natomiast w związku wszystkie cechy wyżej wymienione są na plus a do tego istnieje tez przyjaźń. A w pierwszym przypadku tylko przyjaźń, takie jest moje zdanie, Pozdrawiam

  2. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam ShurikenP co do drugiej części Twojego komentarza. Jeśli chodzi o pierwszą to mam jednak wrażenie, że jest bardzo nie wiele takich sytuacji gdy mężczyzna przyjaźni się z kobietą, która mu się zupełnie nie podoba. Na pewno tak bywa, ale faceci, mam wrażenie, raczej rzadko są skłonni do takich przyjaźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.